Aktivity

Areál Patince

Kúpalisko Patince

Každodenná zábava na kúpalisku v Patinciach

Patinské kúpalisko sa nachádza v blízkosti obce Patince. Je to najjužnejšie položená obec na Slovensku a so svojim termálnym kúpaliskom a rekreačnými možnosťami už desaťročia priťahuje širokú vrstvu obyvateľstva zo Slovenska i zo zahraničia. Nachádza sa tu 6 vonkajších bazénov športový, detský, rekreačný, plavecký , sedací a dopadový s termálnou 27-33 °C vodou. Termálna voda so svojím chemickým zložením má blahodarný vplyv na pohybové ústrojenstvo a kožné choroby. Viac sa dozviete na stránkach kúpaliska.

Wellness Patince

Vodný svet vo wellness centre v Patinciach

Je novovybudované wellness centrum s veľkým bazénovým a saunovým svetom. Tento komplex celoročne ponúka tradičné kúpeľné techniky ako vodnú terapiu, vírivý bazén, sedací bazén, fínske sauny, masáže rôznych druhov a zoznámi Vás aj s netradičnými a zatiaľ málo rozšírenými wellness-službami, ktoré zahŕňajú bylinkovú saunu, parnú saunu, Kneippov kúpeľ, ľadovú miestnosť, bahenné zábaly a mnoho iných... Viac sa dozviete na stránkach wellness centra.

Wellness Marina

Prístav Marina Wellness

Wellness marina je prístav pre lode s možnosťami prenájmu lode, rybolovu, cateringu a výletných plavieb loďou Wellness Line 1 po Dunaji od Štúrova po Komárno. Tak isto sa podnikajú aj fakultatívne výlety spojené s plavbou ako napríklad skanzen lodí v maďarskom Neszmély, ochutnávka regionálnych vín z oblasti Hilltop, návšteva ranča s možnosťou jazdy na koni a na koči.

Country terasa

Krásne večery na Coutry terase

Nájdete tu butiky, cukráreň, zmrzlinu, cocktailovú terasu, veľkú herňu s biliardom a zábavnými automatmi pre deti. Atrakciou Country terasy je možnosť zapožičania si šľapacích autíčok, ktoré sú vhodné na spoznávanie areálu termálneho kúpaliska.

Športové možnosti areálu

Areál kúpaliska poskytuje svojím návštevníkom veľmi veľa športových aktivít, či už pre deti alebo dospelých. V ponuke volejbalové, tenisové a golfové ihriská. Možnosť člnkovania a jazdy na vodnom bicykli. Pre deti sú k dispozícii hojdačky, pieskoviská, nafukovacie hrady.

Oslava spojenia Slovensko-Maďarských obcí

Oslava spojenia Slovensko-Maďarských obcí

Táto tradícia sa traduje už od roku 1996. Ide o oslavu spojenia dedín popri Dunaji začínajúcich sa v Patinciach a v Neszmély (maďarská strana) pokračujúcich ďalej po prúde rieky Dunaj cez dediny Radvaň nad Dunajom, Moča a Kravany nad Dunajom. Táto oslava vznikla na počesť medziľudských vzťahov, aby ľudia búrali medzi sebou hranice a vytvárali „mosty“ medzi obyvateľmi cez Dunaj. Zakladateľmi tejto slávnosti sú obce Patince a Neszmély . Oslava sa koná vždy prvý júlový týždeň, kedy sa pri Dunaji v každej dedine varí guláš, konajú sa rôzne spoločenské akcie. Počas týchto akcií sa v každej dedine pristaví výletná loď na ktorej sa odohrá divadlo ako vzniklo spojenie dedín. Krásna noc je zakončená plavbou tisícok sviečok po Dunaji. Zúčastnite sa aj Vy tejto menej známej ale peknej akcie. Dunaj doslova svieti!

Okolie Patiniec

Komárno (15km)

Komárňanské dni Komárňanské dni Komárňanské dni Komárňanské dni

Námestie Európy

Námestie Európy

Je pokladané za architektonický unikát, ktorý symbolizuje proces európskej integrácie a pôsobí dojmom európskej spolupatričnosti. Ideou tohto skvostu je stvárniť proces búrania hraníc medzi národmi. Každá budova na námestí je postavená v inom duchu architektúry napríklad: fínskej, ukrajinskej či poľskej, pričom každá z týchto budov tvorí dokonalú súhru absolútne odlišných architektonických znakov. Túto zvláštnu atmosféru príjemne dotvárajú malé kaviarničky a predajne suvenírov. Nádvorie je obľúbenou zastávkou turistov, ktorých láka jeho osobitý príjemný charakter.

Komárňanský pevnostný systém

Pevnosť v Komárne zo 16 a 19 storočia

Je jedinečným kultúrnym dedičstvom Slovákov a Maďarov. Predstavuje systém bášt, opevnení a centrálnej pevnosti na území mesta Komárno a protiľahlých brehoch riek Dunaja a Váhu, ktorý nesie prívlastok najväčšieho pevnostného systému na Slovensku a tiež bývalého Rakúsko- Uhorska. Jeho stavba sa začala v 16. storočí a v 19. storočí sa dosiahol vrchol budovania tejto pevnosti.

Múzeá v Komárne

Podunajské múzeum v Komárne a

Zichyho palác

Château Béla - Barokový kaštiel (40km)

Barokový kaštiel Château Béla

10 Km od Štúrova v dedinke Belá sa nachádza fantastický 5-hviezdičkový ojedinelí barokový kaštiel. Návšteva sa odporúča.

Gabčíkovo (70km)

Vodné dielo

Vodné dielo Gabčíkovo

Niekoľko kilometrov od Šamorína sa nachádza najväčšie vodné dielo na Slovensku. V letnej sezóne sa tu organizujú výhliadkové plavby loďou. Vodná elektráreň pozostáva zo štyroch dvojblokov, v ktorých je inštalovaných 8 hydroagregátov. Plavebné komory umožňujú prekonanie výškového rozdielu hladín medzi prívodným a odpadovým kanálom v rozmedzí 16 - 23,3 metra. Každá z nich má šírku 34,0 m a dĺžku 275,0 m.

ESZTERGOM - OSTRIHOM (40km)

Bazilika

Bazilika v Maďarskom Ostrihome

Dominantou mesta Esztergom je najväčšia bazilika-katedrála v Strednej Európe. Postavená bola na podnet arcibiskupa Alexandra Rudnayho, ktorý sa narodil na území dnešného Slovenska. Jej stavba sa začala v roku 1822 a bola postavená podľa vzoru Baziliky sv. Petra v Ríme na mieste bývalého katedrálneho kostola, ktorý bol spustošený osmanskými Turkmi v roku 1543.

Kolárovo (37km)

Areál vodného mlyna ponúka svojím návštevníkom každodenný kultúrny program počas celého leta

Zrekonštruovaný vodný mlyn na Slovensku

Múzeum vodného mlyna je atrakciou celoeurópskeho charakteru. Jednou z najnavštevovanejších atrakcií je stroj na pohon transmisie, ktorý slúžil na pohon pletiacich strojov na výrobu sietí. V 19. storočí bola táto strojová výroba sietí medzi prvými vo svete. Siete sa vyvážali do vyše 30-tich krajín sveta vrátane Japonska a Kanady.

Györ (Hu, 45km)

Nachádza sa tu ZOO a veľké obchodné centrum Árkád.

Vyšegrad

Vysehrad

Vyšegrad je malé turistické mestečko na vrchu ktorého sa majestátne rozprestiera hrad s názvom Vyšegrad. Tento hrad sa začal stavať v roku 1249. O necelých 100 rokov boli na tento hrad presunuté uhorské korunovačné klenoty. Sídlil na ňom Gábor Báthory. Bol to bratranec legendárnej Čachtickej kňažnej Bátoričky.

Budapešť (Hu, 85km)

Tropicarium

Tropicarium

Nachádza sa v obchodnom centre Campona, kde nájdete mnoho vychytených obchodov. V tomto tropicáriu sa nachádza najväčšie akvárium v strednej Európe s objemom 1,4 milióna litrov vody. Môžete tu zazrieť 8 kusov dvojmetrových žralokov(tigrované, leopardie a útesové). Každý štvrtok cca o 15-tej hod. prebieha kŕmenie žralokov.

Palác zázrakov

Má už viac ako 10 ročnú tradíciu. Je určený najmä pre deti ktoré sa tu hravým spôsobom učia pochopiť niektorým „záhadám“, ako je napríklad skákanie po mesiaci, bicyklovanie po lane, strieľanie zo vzduchového dela a laserovej pištole. Majú možnosť ľahnúť si na fakírovú posteľ s vysúvacími klincami a uvidia tu funkčnosť teplovzdušného balónu. Všetky tieto atrakcie sú vedené dvojjazyčne maďarsko-anglicky.